„Sprzątanie Świata” w Ogrodzieńcu31 maja 2015

W niedzielę na terenie Zamku w Ogrodzieńcu odbył się piknik ekologiczny, inaugurujący Kampanię „Sprzątanie Świata – Polska 2015”. W województwie śląskim organizatorem Kampanii są Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja Zielonej Ligi wraz z Nadleśnictwem Siewierz. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansował imprezę kwotą 32 600 zł. 

 

Sprzątanie Świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska, w którym uczestniczy ponad 30 krajów świata. Fundacja Nasza Ziemia od 1994 roku organizuje tę akcję w Polsce. Od 1997 roku Fundacja Zielonej Ligi jest koordynatorem regionalnym na Śląsku, od 1999 roku Fundacja organizuje akcję we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach.

Kampania ekologiczna „Sprzątanie Świata – Polska 2015”, poprzez bezpośredni kontakt dzieci, młodzieży i dorosłych z lasem, leśnikami oraz podmiotami zajmującymi się promowaniem ochrony przyrody, pozwala na naukę wrażliwości i szacunku dla rodzimej przyrody, poznanie fauny i flory polskich lasów. Uczestnicy kampanii mogli dowiedzieć się więcej o gospodarce odpadami, recyklingu, energii odnawialnej, jak być odpowiedzialnym i świadomym turystą. 

31 maja na Zamku w Ogrodzieńcu odbyły się finały konkursów ekologicznych: „Recykling = drugie życie odpadów”, „Segregować śmieci potrafią nawet małe dzieci”, „Śpiewam i recytuję – przeciwko zaśmiecaniu Ziemi się buntuję” oraz Rajd Gwiaździsty z konkursem fotograficznym pn.: „Dorośli i dzieci na szlakach bez śmieci”, który polegał na dotarciu na Zamek w Ogrodzieńcu różnymi trasami – przewiedziane zostały trasy piesze, rowerowe, nordic walking.

Na zakończenie imprezy Mira Stanisławska-Meysztowicz - założycielka Fundacji Nasza Ziemia podziękowała wszystkim dzięki, którym inauguracja kampanii "Sprzątanie Świata - Polska 2015" mogło się odbyć. "Szczególne podziękowania należą się Mariuszowi Kowalskiemu, zastępcy nadleśniczego Nadleśnictwa Siewierz, za zapał i aktywność" - powiedziała M. Stanisławska-Meysztowicz. Dodała, że nie byłoby tej imprezy gdyby nie dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. "Podziękowania składam na ręce pana prezesa WFOŚiGW Andrzeja Pilota" - mówiła Mira Stanisławska-Meysztowicz.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.wfosigw.katowice.pl/images/czerwiec15/ogrodzieniec

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /www/images/czerwiec15/ogrodzieniec.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/czerwiec15/ogrodzieniec