logo konkursu EkoKarlik27 sierpnia 2015

UWAGA! Zmiana terminu przyjmowania zgłoszeń do konkursu EKOKARLIK. Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych upływa 30 września 2015 roku o godzinie 15.30. W konkursie Fundusz chce wyróżnić przedsiębiorców oraz jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa śląskiego, realizujące szeroko pojęte przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska. Nagrodami będą: statuetka i tytuł „EKOKARLIK” oraz możliwość posługiwania się logo konkursu i zdobytym tytułem. 

 

Jury oceniać będzie przede wszystkim: potwierdzoną różnymi wskaźnikami skuteczność działań środowiskowych, zastosowanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań wdrażanych celem podniesienia poziomu ochrony środowiska oraz inicjatywy promujące działania na rzecz ochrony środowiska. Konkurs rozstrzygnięty zostanie we wrześniu 2015 roku.

- Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od wielu lat przyznaje nagrody za działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej - powiedział prezes Funduszu - Andrzej Pilot. Dodał, że w stały kalendarz nagradzania w Funduszu wpisały się już „Zielone czeki”, które są przyznawane z okazji Dnia Ziemi osobom fizycznym oraz konkurs „EkoAktywni” – dla pozarządowych organizacji ekologicznych. – Teraz Fundusz chce nagrodzić wyróżniających się przedsiębiorców i jednostki samorządu terytorialnego – stwierdził Prezes Pilot.