Zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszowej - X edycji konkursu grantowego "Fundusz Naturalnej Energii", która uzyskała Patronat Honorowy Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Białymstoku, Rzeszowie, Szczecinie oraz w Katowicach. Konkurs ma na celu wsparcie nowych inicjatyw, które ukierunkowane będą na aktywizację lokalnych społeczności do działań na rzecz ochrony środowiska.

W Konkursie mogą brać w niej udział samorządy, placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe z terenu pięciu województw: mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Łączna pula dofinansowania wynosi 250 tys. zł. Konkurs, który zainicjował Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., organizowany jest już po raz dziesiąty. Dotychczas dofinansowanie otrzymało łącznie ponad 160 projektów, realizowanych na terenie całej Polski. Dzięki nim zrealizowano wiele inwestycji służących edukacji przyrodniczej takich jak np. ścieżki edukacyjne, a także przeprowadzono szereg kampanii informacyjno-edukacyjnych kształtujących postawy poszanowania dla środowiska naturalnego. Na samorządy, placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe z każdego z pięciu województw czeka blisko ćwierć miliona złotych dofinansowania na realizację najlepszych projektów o tematyce ekologicznej.

Organizacje zainteresowane wzięciem udziału w konkursie proszone są o wypełnienie wniosku o przyznanie dofinansowania dostępnego na stronie www.gazsystemdlanatury.pl oraz o przesłanie na adres Fundacji "Za górami, za lasami": UP 27 skrytka nr 109, 01-380 Warszawa, która jest partnerem społecznym konkursu.

Wnioski można składać do 17 grudnia 2019 roku. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z fundacją na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.